Test carvingových lyží 2008

Publikované v časopise 1/2008

Zháňate nové carvingové lyže? Ako si vybrať zo širokej ponuky také, ktoré vám budú vyhovovať? Pomôžeme vám. Pozrime sa spolu na kvalitu 21 carvingových lyží.

Čo zistil náš test o carvingových lyžiach?

Ako je to s pojmoslovím: Delenie lyží je rôzne. Všeobecne ich delíme na allmountain, multicondition, race, lady či freeride. My sme si ich rozdelili len na dve kategórie. Kvôli účelom nášho testu to bude lepšie a prehľadnejšie. Ako jednotlivé kategórie aj konkrétne modely dopadli?

Štýl jazdy: Podľa toho, aký štýl jazdy uprednostňujete, voľte aj lyže. Radi režete zatáčky, alebo radšej robíte elegantné oblúčiky? Poradíme vám, aké lyže sú pre vás vyhovujúce.

Zamerané na lyže: Aké sú ceny lyží? Zodpovedá cena kvalite? Náš testovací tím sa skladal z ôsmich skúsených lyžiarov, ktorí hodnotili športové vlastnosti a jazdný komfort. Uskutočnili sme aj laboratórne testy zamerané na stabilitu konštrukcie, mechanické vlastnosti atď.

Viazanie: Dnes väčšinou nájdete predajcov súprav lyží s viazaním aj s lyžiarskou obuvou. Na jednej strane je to výhodné, ale čo keď si chcete vybrať vlastné viazanie? Aké sú možnosti  pri jednotlivých výrobkoch?

Údržba lyží: Lyže musíte udržiavať. Raz do roka je nutné ich nastaviť podľa váhy a hmotnosti. To zverte profesionálom. Pribúda stále viac ľudí, ktorí si lyže požičiavajú v požičovniach.

TEST je tu pre vás. Tentoraz sme pre vás skúmali carvingové lyže. Zorientujte sa aj vy v ich ponuke a vyberte si také, ktoré vám budú najviac vyhovovať. Predplaťte si náš test a dozviete sa viac.


Testované výrobky - sjezdové lyže (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Zjazdové (carvingové) lyže 2008 (41 výrobků)
poslední aktualizace: 1.12.2008


Prihlásiť