Test krmív pre mačky 2008

Publikované v časopise 10/2008

Ako a čím kŕmiť vašu mačku, aby ste z nej nemali nezdravú chlpatú guľu? Krmív pre mačky je na trhu veľa. Ktoré sú pre vášho mňaukajúceho miláčika najvhodnejšie? Testovali sme jednotlivé výrobky a vieme to.

Čo zistil náš test o krmivách pre mačky?

 

O krmive pre mačky: Ak budete chcieť kúpiť krmivo pre mačku, zistíte, že rôznych výrobkov je celý rad a sú aj v rozmedzí rozmanitých cenových kategórií. Nedajte na reklamy. Zistili sme, že niektoré drahé krmivá dodávajú mačke rovnaké látky ako tie lacné. Cena teda o kvalite rozhodne nevypovedá.

Čo mačka potrebuje: Skúmali sme splnenie požiadaviek na vyváženú stravu pri 25 výrobkoch. Vieme, čo konkrétnym krmivám chýba. Medzi látkami, ktoré mačka potrebuje, sú aj aditíva, ktorá sú síce odmietané, ale pre plnohodnotnú stravu sú nutné. Dôležité je vedieť, že mačka okrem bielkovín potrebuje aj tuky. Nutný je aj dostatočný obsah vitamínu A, no nesmie ho byť nadbytok.

Neprekrmujte svoju mačku: Dôležité je tiež správne dávkovanie. Pozor na niektorých výrobcov, ktorí vás nútia mačky prekrmovať. Dospelá mačka potrebuje cca 230 kilokalórií. Viac jej nedávajte. Tučné mačky sú choré a skôr umierajú. Nenechávajte svoju mačku, aby jedla podľa svojej chuti. Obmedzte ju dávkami potravy.

TEST je tu pre vás. Tentoraz sme skúmali rôzne krmivá pre mačky. Čím kŕmiť domáceho miláčika, aby mal všetko, čo potrebuje, a nebol prekrmovaný? Predplaťte si náš test a my vám poradíme.
 


Testované výrobky - krmiva pro kočky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Krmivo pre mačky staršie (25 výrobků)
poslední aktualizace: 1.10.2008


Prihlásiť