Test smartfónov 2015

Publikované v časopise 6/2015

Najluxusnejšie a najlepšie hodnotené smartfóny vás budú stáť aj viac ako 700 EUR, celkom dobrý ale kúpite aj za menej ako štvrtinu. Pokiaľ nechcete zbytočne míňať peniaze, pochopiteľne nemôžete mať ani prehnané nároky a mali by ste počítať s viacerými kompromismi. Napríklad s menším rozlíšením displeja, horším fotoaparátom alebo nižším výkonom. Základnú funkciu a bežnú prácu s internetom ale obstojne zvládne väčšina telefónov. Aj menej náročným užívateľom však odporúčame vyhnúť sa najlacnejším prístrojom za pár desiatok EUR a ušetriť si tak mnoho frustrujúcich chvíľ.

Medzi testované prístroje, ktoré sa niečím odlišujú, patria napríklad HTC Desire Eye navrhnutý na robenie autoportrétov, ruský Yotaphone 2 s druhým displejom na báze elektronického atramentu, telefóny Blackberry s fyzickou klávesnicou, prehnutý LG Flex 2 so samoopravovacím zadným krytom či high-endové mobily Samsung Galaxy Note Edge a Samsung Galaxy S6 Edge so zahnutými okrajmi displeja.

Pri všetkých prístrojoch sme hodnotili okrem iného výdrž batérie, využiteľnú pamäť, kvalitu displeja, dielenské spracovanie a odolnosť, kvalitu hovorov či písanie SMS, jednoduchosť práce s internetom a kvalitu fotoaparátu či videokamery. Podrobnejšie informácie o absolvovaných skúškach nájdete po kliknutí na pole Ako testujeme.


Testované výrobky - mobilní telefony (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Mobily a smartphony 2010-2015 (437 výrobků)
poslední aktualizace: 4.2.2016
Mobily a smartphony (467 výrobků)
poslední aktualizace: 2.9.2020


Prihlásiť