Test športových kamier 2015

Publikované v časopise 5/2015

Akčné kamery už nie sú len výsadou športovcov a milovníkov adrenalínu. Vďaka širokým možnostiam kreatívneho využitia, klesajúcim cenám a rozmachu zdieľania videa na internete si ich obľúbili aj mnohí filmári amatéri a bežní užívatelia. Kvalitou obrazu sa síce lepším klasickým kamerám nevyrovnajú, vynahrádzajú to však svojimi malými rozmermi, odolnosťou či originálnou perspektívou a bezprostrednosťou záznamu. Porovnali sme 17 týchto všestranných prístrojov a výsledky potešia aj tých, ktorí nechcú siahnuť príliš hlboko do vrecka.

Prvými používateľmi športových kamier boli priaznivci outdoorových športov. Ich priazeň si tieto malé a odolné kamery získali svojou praktickosťou, nenápadnosťou či robustnou konštrukciou a schopnosťou prežiť aj extrémnejšie podmienky a drsnejšie zaobchádzanie. Sú odolné voči pádu, vodotesné (aj keď väčšina len v špeciálnom obale) a navyše sa vďaka niekoľkým špeciálnym úchytom dajú ľahko pripevniť na skoro akýkoľvek povrch.

Vďaka špeciálnemu príslušenstvu ich umiestnite napríklad na volant, helmu alebo vlastné telo a pri natáčaní sa o ne nemusíte vôbec starať. Obidve ruky vám zostanú voľné a môžete sa plne sústrediť na svoj športový výkon alebo inú činnosť.

V teste sme skúmali kvalitu videa či jednoduchosť obsluhovania. Všetky prístroje sme potrápili skúškami odolnosti a vyskúšali vodotesnosť. Výsledky testov ukázali, že cena športových kamier nemusí byť jasným ukazovateľom kvality - víťazná kamera bola skoro o 320 Eur lacnejšia ako najdrahší prístroj.


Testované výrobky - sportovní kamery (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Športové kamery (66 výrobků)
poslední aktualizace: 31.12.2015


Prihlásiť