Test bezdrôtových a dokovacích reproduktorov 2015

Publikované v časopise 4/2015

Streamovanie hudby pomocou mobilu alebo tabletu je dnes bežné. Stále častejšie je aj počúvanie prostredníctvom špeciálnych externých reproduktorov určených pre tieto zariadenia. Ako sa v našom teste ukázalo, rovnako ako v súboji Dávida s Goliášom, aj v tomto prípade víťazia menšie nad väčšími. Aj keď sa malé bezdrôtové reproduktory funkciami ešte úplne nevyrovnajú tým veľkým dokovacím, kvalitatívne už ich často prekonávajú. 

Dnes si môže každý svoju obľúbenou hudbu púšťať prakticky kedykoľvek a kdekoľvek, stačí použiť smartfón či tablet. Tieto mobilné zariadenia sa však hodia skôr k súkromnému počúvaniu so slúchadlami, pretože väčšine z nich chýbajú kvalitné reproduktory, ktoré by dokázali uspokojivo ozvučiť napríklad celú miestnosť.

Situácia sa zmení, ak k nim pripojíte externé reproduktory. Pokiaľ sa rozhodnete pre kúpu dokovacích či stále populárnejších bezdrôtových modelov, rozmyslite si, čo od nich očakávate a preverte si ich kompatibilitu s vašim prístrojom. Pri výbere vám môže pomôcť náš nezávislý test šestnástich bezdrôtových a deviatich dokovacích reproduktorov.

Kvalitu zvuku sme hodnotili testami počúvania rôznych hudobných žánrov aj hovoreného slova. V laboratóriu bola meraná hlasitosť a smer zvuku. Celkové hodnotenie ovplyvnila aj jednoduchosť obsluhovania, podporované funkcie a výbava reproduktorov. 

Zistili sme, že tieto malé prístroje sú schopné ponúknuť veľmi kvalitný zvuk, často aj za priaznivú cenu. Niektoré ale dostávali za kvalitu zvuku zlé známky a nechýbal medzi nimi ani jeden z najdrahších modelov. Naopak niektoré lacnejšie reproduktory obsadili horné priečky a odniesli si dobré či dokonca veľmi dobré hodnotenie.


Testované výrobky - bezdrátové a dokovací reproduktory (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Bezdrôtové a dokovacie reproduktory (26 výrobků)
poslední aktualizace: 2.4.2015


Prihlásiť