Test tyčových mixérov 2015

Publikované v časopise 4/2015

Tyčový mixér vo svojej základnej podobe je lacným, skladným a praktickým pomocníkom v kuchyni. Vhodný je hlavne na prípravu mixovaných alebo jednoduchých šľahaných pokrmov. Ak k nemu pridáte ďalšie príslušenstvo, poslúži k viacerým účelom. Aká je však kvalita týchto prístrojov? To sme zisťovali v teste viac ako 30 výrobkov, z ktorých sme do publikovaného časopisu vybrali 24 modelov. Pozitívna správa je, že na vyslovený nepodarok sme nenarazili. Viac mixérov však nedokáže pripraviť kvalitnú majonézu.

Tyčový či ponorný mixér je vhodným prístrojom pre každého, kto si rád pripravuje pokrmy z čerstvých surovín a nechce sa spoliehať na zakúpené polotovary. Ušetrí tým čas aj miesto, tyčový mixér totiž nahradil hneď niekoľko kuchynských náčiní používaných v minulosti. Prístroje so základnými funkciami s mixovacou nohou spravidla zvládnu mixovanie a jednoduché šľahanie. Tie s väčšou výbavou sa už svojimi možnosťami približujú kuchynským robotom, aj keď nezvládnu spracovať také veľké množstvo potravín.

V tomto testovom článku nájdete výsledky 24 tyčových mixérovnaša databáza obsahuje ďalších desať otestovaných produktov. Každý z nich musel podľa zhodných receptúr pripraviť mliečny kokteil, dojčenskú výživu vo forme mäsovozeleninového pyré, liate cesto či majonézu. Mixéry s nadštandardnou výbavou sme potrápili skúškami šľahania, sekania orechov, byliniek a cibule, sekania a strúhania syrov a mrkvy, či drvenia ľadu. V rámci celkového hodnotenia sme zohľadňovali obsluhovanie a dielenské spracovanie.

Test ukázal, že najväčší problém majú mixéry s prípravou majonézy. Tú vedia kvalitne vyrobiť iba niektoré, viacerým prístrojom sa to vôbec nepodarilo. 


Testované výrobky - tyčové mixéry (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Tyčové mixéry (33 výrobků)
poslední aktualizace: 2.4.2015


Prihlásiť