Test žehličiek 2015

Publikované v časopise 3/2015

Žehlenie s parou je pohodlné a účinné. Naše pravidelné testy ukazujú, že s kvalitou vyžehlenia sú na tom rôzne modely podobne. Veľké rozdiely sú ale v odolnosti voči zaneseniu. V našom aktuálnom teste jedenástich naparovacích žehličiek robila táto dôležitá skúška problémy najmä najlacnejším prístrojom s cenovkou pod 18 Eur. Nemôžeme preto ich nákup odporučiť. 

Kvalitné vyžehlenie je nepochybne jednou z najdôležitejších požiadaviek na dobrú žehličku. Naparovacie prístroje využívajú paru, ktorá sa tvorí z vody v nádrži spoločným zohrievaním parnej komory a žehliacej plochy. Následne vychádza para z otvorov v žehliacej ploche, ktoré sú pri rôznych modeloch rozmiestnené rôznymi spôsobmi.

Úlohou každej žehličky by však vždy malo byť čo najefektívnejšie vedenie pary a tomu napomáhajú aj drážky v žehliacej ploche. Vďaka vysokému výdaju pary sa dá pri niektorých žehličkách využívať aj zvislé naparovanie a žehliť tak napríklad záclony alebo odevy visiace na vešiaku, ktoré sa nehodia na bežné žehlenie – pánske obleky či dámske šaty.

Naparovacie žehličky pre vás testujeme pravidelne. Tentoraz predstavujeme výsledky jedenástich modelov rôznych výrobcov aj cenových kategórií, pri ktorých sme sa už tradične zameriavali na kvalitu žehlenia aj na dielenské spracovanie. Výsledky testov bohužiaľ ukázali, že nie všetky skúšané produkty v tomto smere obstáli.  


Testované výrobky - žehličky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Žehličky 2013 (139 výrobků)
poslední aktualizace: 27.9.2018


Prihlásiť