Test televízorov 2014 II.

Publikované v časopise 12/2014

Mnohé televízory dnes ponúkajú nové funkcie a špeciálne režimy, ktoré sú na prvý pohľad pôsobivé. To sa prirodzene odráža aj v ich vysokej kúpnej cene. Avšak, ako to už pri moderných technológiách býva, výrobcovia ich zdokonaľujú za pochodu a nie vždy tak zakúpený televízor naplní všetky očakávania. Pokiaľ oželiete najnovšie trendy, ktoré nemusia byť nevyhnutne užitočné a v praxi využiteľné, dá sa kúpiť dobrý televízor za prijateľnú cenu.

Snáď každý týždeň prichádzajú na trh nové a nové televízory. Každý z nich sa pýši určitou vlastnosťou, vďaka ktorej vyzerá atraktívne. Nie je však všetko zlato, čo sa blyští, a supermoderné funkcie či inovatívny dizajn sa veľakrát stáva iba dierou, v ktorej zákazník nechá zmiznúť svoje peniaze. Ponúkame preto nezávislé porovnanie desiatok otestovaných modelov rôznych veľkostí, z ktorých sme do poslednej tohtoročnej publikácie vybrali televízory s uhlopriečkou 102 až 107 a 127 až 140 cm s Full HD i Ultra HD rozlíšením. Výsledky ďalších modelov nájdete v našej online databáze.

Najnovšou dizajnovou inováciou sú oblúkové televízory ponúkajúce podľa slov výrobcov hlboký zážitok. Lenže táto inovácia má aj svoje muchy. Aj nad ďalšou technologickou novinkou sa vznášajú otázniky – ultra vysoké rozlíšenie, tzv. Ultra HD, síce poskytuje štvornásobne viac obrazových informácií než rozlíšenie Full HD, lenže otázkou je, či je čo sledovať? S cenovkou pritom podobné novinky dokážu pekne zahýbať... Vybavenie funkciou Smart TV naopak už patrí do štandardnej výbavy moderných zariadení, ale čo užívateľské rozhranie a kompatibilita s aplikáciami? Aj na to sme sa v teste zamerali. 3D funkciou sú v súčasnosti bežne vybavené prístroje väčších aj menších uhlopriečok a dajú sa kúpiť za prijateľnú cenu. Tiež 3D obraz sme vyskúšali.

Aj napriek širokej škále funkcií a aplikácií však zostávajú pri televízore primárnymi požiadavkami kvalitný obraz a zvuk. Najrôznejšie funkcie môžu byť určite prospešné, ale len pokiaľ fungujú bez problémov a užívateľ ich skutočne využije. Cenové rozdiely medzi prístrojmi porovnateľnej úrovne môžu byť veľmi markantné, preto je nutné starostlivo vyberať. Náš nezvislý test televízorov vám prezradí, ktoré modely sa vyplatí kúpiť.


Testované výrobky - televizory (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Televízory (310 výrobků)
poslední aktualizace: 11.11.2019


Prihlásiť