Test smartfónov 2014

Publikované v časopise 11/2014

Aktuálne top modely smartfónovnadchnú svojimi výkonmi či veľkými displejmi, pomerne kvalitne fotia a ponúkajú rôzne viac či menej praktické funkcie a vylepšenia. Pri pohľade na ich ceny si však mnohí nechajú zájsť chuť. Dobre si pritom vyberiete aj medzi lacnejšími prístrojmi. Pokiaľ nie ste príliš nároční, zoženiete solídny smartfón za 180 EUR, sprižmúrením oka aj za menej.

Súčasná ponuka smarfónov je veľmi rôznorodá a pri troche snahy si z nej vyberie prakticky každý. Aby ste sa pri výbere nestratili, ponúkame vám prehľad 34 najlepších mobilných telefónov z celkovo šiestich desiatok otestovaných v tomto roku. Pre komplexné výsledky všetkých prístrojov navštívte online databázu na www.dtest.cz/mobily.

Koľko za nový telefón miniete, závisí na mnohých faktoroch. Úlohu hrajú okrem preferovanej veľkosti displeja vaše nároky na kvalitu jednotlivých parametrov, hlavne fotoaparátu. Na cene sa potom pochopiteľne podpisuje značka (najmarkantnejšie v prípade Apple), podpora vysokorýchlostnej siete LTE, výkon procesora či verzia operačného systému. Pokiaľ však ide o často diskutovanú výdrž batérie, nepreukázala sa jednoznačná súvislosť s cenou(viď. údaje v hodnotiacich tabuľkách).

V teste nechýbajú vlajkové lode Applu (iPhone 6 a 6 Plus) a Samsungu (Galaxy S5), skúškam sme podrobili aj mobilné telefóny značiek LG, Sony Xperia, HTC, Nokia Lumia, Huawei a ďalších.


Testované výrobky - mobilní telefony (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Mobily a smartphony 2010-2015 (437 výrobků)
poslední aktualizace: 4.2.2016
Mobily a smartphony (463 výrobků)
poslední aktualizace: 1.12.2021


Prihlásiť