Test vstavaných umývačiek riadu 2014

Publikované v časopise 10/2014

Umývať v umývačke sa vyplatí vzhľadom k spotrebe vody, o tom nie je pochýb. Nároky však stúpajú a mnohí si nechcú nechať diktovať dizajn svojej kuchyne jednotlivými spotrebičmi. Ak túžite po kvalitnej umývačke, ktorá s vašou kuchyňou splynie a nebude príliš viditeľná ani pri vyúčtovaní za vodu a elektrinu, príde vám vhod náš najnovší test umývačiek. Tentoraz sme sa zamerali na vstavané modely.

Do testu sme zaradili 16 čiastočne aj plne integrovaných umývačiek šírky 60 cm na 12 až 15 súprav riadu. Rovnako ako pri voľne stojacich prístrojoch, ktorých výsledky sme vám ponúkli v májovom teste, nájdeme aj medzi vstavanými modelmi pomerne veľké rozdiely v kvalite. Zo všetkých testovaných výrobkov získala dobré hodnotenie iba jediná umývačka, väčšina modelov si odniesla uspokojivé hodnotenie.

Miesto pre život vstavaných umývačiek je vymedzené kuchynským nábytkom. Stavajú sa integrálnou súčasťou kuchyne a na prvý pohľad nie sú vidieť, splývajú s ostatnými skrinkami. Z toho dôvodu pri nich nájdete vnútorný plášť, umývačky sa predávajú „oholené“, pretože sú vo finále schované za extra dvierkami a pod pracovnou doskou. Výber vstavanej umývačky podľa vnútorného dizajnu teda odpadá. 

Jediné, čo z estetického pohľadu môže výber ovplyvniť, je umiestnenie a vybavenie ovládacieho panelu. Umývačky plne integrované ukrývajú tlačidlá, displej a kontrolky v hornom okraji dvierok. Polointegrované umývačky priznávajú ovládací panel na prednej strane dvierok a kuchynský dizajn siaha len do výšky panela. Jeho výhodou je, že poskytuje lepší prehľad o situácií v umývačke a uľahčuje ovládanie. Výhodou úplne integrovaných umývačiek je ich nerušivý, „neviditeľný“ vzhľad.

My sme sa v teste pozreli na to, čo nie je očami viditeľné. Zaujímalo nás samozrejme, ako si umývačky poradia so špinavým riadom, ako dobre sušia, či sa ľahko obsluhujú a nie sú príliš hlučné, aký dlhý je umývací program alebo koľko vody a elektrickej energie spotrebujú.  


Testované výrobky - myčky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Umývačky (63 výrobků)
poslední aktualizace: 1.10.2014


Prihlásiť