19 nových otestovaných videokamier

Publikované v časopise 9/2014

V našej aktualizovanej online databáze nájdete výsledky 19 digitálnych videokamier otestovaných v tomto roku vrátane prvej bežne dostupnej Ultra HD kamery Sony. Prečo si kupovať samostatnú kameru, keď video dnes nakrútite prakticky akýmkoľvek smartfónom alebo fotoaparátom? Hlavnými argumentmi sú lepšia kvalita obrazu najmä pri zhoršených svetelných podmienkach, lepší záznam zvuku, komfortnejšia obsluha alebo pokročilejšie funkcie ponúkajúce viac kreatívnych možností.

Videokamery sú obvykle vybavené účinnou stabilizáciou obrazu a chveniu záznamu do určitej miery zamedzuje aj ich praktický tvar padnúci do ruky. Ďalšou výhodou je plnohodnotný optický zoom, ktorý mobily nemajú a pri kompaktných fotoaparátoch zvyčajne nie je tak pohotový. V tomto roku ponúkajú testované kamery dvanásť až päťdesiatnásobný zoom, v prípade väčšieho priblíženia však počítajte s nutnosťou použitia statívu.

Súčasné kamery sú v porovnaní s minulosťou kompaktnejšie, obvykle vážia len niekoľko sto gramov, aj keď nájdeme aj väčšie a ťažšie modely. Štandardom sa aj v tejto oblasti stáva bezdrôtová konektivita umožňujúca napríklad spojenia so smart mobilnými zariadeniami. Drahšie modely ponúkajú popri vyššej kvalite záznamu napríklad praktický hľadáčik, viac možností nastavenia a ďalšiu výbavu pre náročnejších filmárov.


Testované výrobky - videokamery (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Videokamery (101 výrobků)
poslední aktualizace: 30.4.2015


Prihlásiť