Test sušičiek bielizne 2014

Publikované v časopise 8/2014

Odporcom vešania bielizne sa blýska na lepšie časy. Zariadenia, ktorá dokážu vyprané oblečenie vysušiť bez práce, prechádzajú na ekonomickejší aj ekologickejší režim. Kúpna cena sušičiek navyše stále klesá. Vyplatí sa však dívať nielen na cenovku v obchode, ale tiež myslieť na účet za elektriku, ktorej platenie vás neminie. Prístroje s tepelným čerpadlom dokážu vysušiť bielizeň až trikrát lacnejšie ako tie bez čerpadla, ako dokazuje náš test dvadsiatich kondenzačných sušičiek.

Testovali sme dva typy sušičiek - kondenzačné sušičky s elektrickým vykurovacím telesom a kondenzačné sušičky s tepelným čerpadlom. Ani v tomto prípade nemá zmysel orientovať sa pri nákupe cenou výrobku. Rozhodujúci by mal byť dopad na životné prostredie a na spotrebiteľovu peňaženku. Prevádzkové náklady totiž dokážu rozdiely v kúpnej cene jednotlivých modelov hravo a rýchlo zotrieť, a to ako v pozitívnom, tak aj v negatívnom zmysle.

Laboratórium preukázalo jednoznačný fakt, že prístroje s tepelným čerpadlom dokážu vysušiť až niekoľkonásobne úspornejšie ako kondenzačné sušičky s elektrickým vykurovacím telesom. Svoju pozornosť sme tiež zamerali na vyhodnotenie kvality sušenia, dĺžku programov, hlučnosť, účinnosť, s akou dokážu prístroje skondenzovať vlhkosť bielizne a jednoduchosť obsluhovania. Testovali sme napríklad sušičky Miele, Siemens, Beko, Bosch, LG, Electrolux, AEG, Whirpool a ďalšie.


Testované výrobky - sušičky prádla (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Sušičky bielizne (61 výrobků)
poslední aktualizace: 31.8.2017


Prihlásiť