Test projektorov 2014

Publikované v časopise 8/2014

Pokiaľ chcete sledovať filmy alebo športové prenosy na veľkom plátne, nemusíte nutne opúšťať teplo domova. Projektory na domáce použitie sú dnes bežne dostupné a môžu vás vyjsť lacnejšie ako nový televízor. Veľký obraz lepšie vtiahne do deja, a keď pozvete priateľov, spoločný zážitok dodá pozeraniu ďalší rozmer. Aby sme vám pomohli pri rozhodovaní, otestovali sme 13 projektorov, lacnejších aj tých drahších. 

Pokiaľ chcete premeniť obývaciu izbu na domáce kino, ani ohromný televízor vám asi nepostačí. Kto túži po veľkom obraze a zároveň nechce minúť celý majetok, môže na nový televízor zabudnúť a namiesto toho siahnuť po digitálnej premietačke.

Otestovali sme pre vás 13 projektorov v cenovej relácií od 350 do 2000 korún. Deväť nesie označenie Full HD (rozlíšenie 1920 x 1080), ostatné potom patria medzi HD ready modely s rozlíšením o niečo nižším. Za HD ready projektory hovorí hlavne relatívne nízka cena a aj keď ich obraz nie je tak detailný ako v prípade pokročilejších prístrojov, nemusí byť nevyhnutne zlý. Celkovo lepšie si však pochopiteľne viedli Full HD projektory, a to hlavne tie najdrahšie. Ale aj medzi lacnejšími prístrojmi sme odhalili kvalitné projektory.

V teste sme sa zamerali v prvom rade na kvalitu obrazu pri premietaní filmov, fotografií a grafiky, ďalej na použiteľnosť projektorov v svetlejšom prostredí a skúšali sme tiež sledovať filmy v 3D. Ako vždy sme hodnotili tiež jednoduchosť obsluhovania a urobili niekoľko meraní vrátane spotreby elektrickej energie, hlučnosti a zahrievania. V texte sa tiež venujeme všeobecnému porovnaniu hlavných výhod a nevýhod projektorov a televízorov.


Testované výrobky - projektory (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Projektory (13 výrobků)
poslední aktualizace: 31.7.2014


Prihlásiť