Test zmrzlinovačov 2014

Sdílejte

Publikované v časopise 7/2014

V domácom zmrzlinovači si pomerne jednoducho môžete vyrobiť poctivú zmrzlinu, ktorá by sa s prižmúrenými očami dala porovnať s tou pravou talianskou pochúťkou. Navyše zo surovín, ktoré si sami vyberiete. Kúpna cena jednoduchých prístrojov začína pod 360 € a ich obsluha je veľmi jednoduchá. Prinášame výsledky porovnávacieho testu desiatich zmrzlinovačov bez vlastnej chladiacej jednotky. 

Pokiaľ sa rozhodnete pre výrobu vlastnej zmrzliny v zmrzlinovači, máte dve možnosti. Ktorú z nich si vyberiete, bude záležať predovšetkým na množstve zmrzliny, ktoré chcete pripravovať. Do cukrární alebo reštaurácií sa hodia zmrzlinovače s vlastnou chladiacou jednotkou, ktoré môžu vyrábať jednu várku za druhou. Na domáce použitie postačia jednoduché prístroje bez chladiacej jednotky, v ktorých pripravíte jednu zmrzlinu denne. Ich hlavnou súčasťou je špeciálna nádoba, ktorá sa na potrebný čas vloží do mrazničky a naakumuluje do seba chlad. V našom teste nájdete porovnanie siedmich jednoduchých prístrojov bez chladiacej jednotky a tri kuchynské roboty, ku ktorým sa dá prikúpiť nádoba určená na výrobu zmrzliny ako príslušenstvo.

Do testu sme zaradili tri najčastejšie ľadové pochúťky: zmrzlinu, sorbet a zmrazený jogurt. Keď sme premýšľali, aká zmrzlina by bola najvhodnejšia, voľba padla na vanilkovú. Semienka vanilky sú totiž výborným indikátorom schopnosti zmrzlinovača dôkladne premiešať obsah. Z rovnakého dôvodu sme vybrali tiež sorbet vyrobený z citrónov, pretože sme mohli sledovať rovnomernosť rozmiešania nastrúhanej citrónovej kôry.

Ako ťažký oriešok sme vybrali zmrazený jogurt, pretože jeho príprava je zo všetkých ľadových pochúťok najnáročnejšia. Na jeho výrobu sa totiž používa jogurt zbavený vody, ktorý je sám o sebe veľmi tuhý a ťažko sa premiešava. Vo všetkých prípadoch sme hodnotili, ako si zmrzlinovač poradil s prípravou, aký čas mu zabrala a zamerali sme sa tiež na obsluhu alebo hlučnosť.


Testované výrobky - zmrzlinovače (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Zmrzlinovače (21 výrobků)
poslední aktualizace: 3.6.2021


Prihlásiť