Test denných krémov proti vráskam 2014

Publikované v časopise 6/2014

Mať mlado vyzerajúcu pokožku bez vrások, to je iste prianie nejednej ženy. Bohužiaľ starnutie je postupný, prirodzený a nevyhnutný proces. Kozmetický priemysel využil túto túžbu „nestarnúť“ a masívne investoval do propagácie krémov proti vráskam. Podľa reklamných sloganov to vyzerá, že dokážu takmer zázraky. Sú však skutočne účinné? Výsledky testu štrnástich denných krémov proti vráskam hovorí jednozačne. Nie je to žiadna sláva.

Existencia cenových rozdielov medzi rovnakými výrobkami rôznych značiek nie je nič neobvyklé. Niektorí výrobcovia sa neboja žiadať o vyššie čiastky za svoje produkty. Držia sa nepísaného pravidla, že za značku sa platí. Oblasť kozmetických výrobkov je toho dobrým príkladom. Testovali sme štrnásť denných krémov proti vráskam, najlacnejší a najdrahší delilo skoro 65 Eur. Aj keby sme vynechali extrémy, za ostatné krémy zaplatíte v priemere okolo 7, 11 alebo 18 Eur, čo je značný rozdiel oproti tým, ktoré stoja cez 36 Eur. Rozdiel sa ešte zvýrazní, keď poznáte výsledky ich porovnávacieho testu.

Krémy proti vráskam sme testovali pochopiteľne priamo na ľuďoch, inak by to ani nemalo zmysel. Pri tejto metóde je však nutné použiť aj väčšie vzorky, aby sa eliminoval ľudský faktor – každý človek má inú pleť, iné dispozície k tvorbe vrások, inak sa o svoju pleť stará. Každý výrobok preto hodnotilo 30 dobrovoľníčok, ktoré ho po dobu štyroch týždňov používali pravidelne dvakrát denne.

Na zistenie stavu vrások podstúpila každá účastníčka pred začatím testu aj po jeho ukončení „vyšetrenie“ metódou FOITS, kedy sa na pokožku premieta svetlo, ktorého častice sú po odraze zachytené citlivou kamerou. Tá dokáže na základe odrazu vypočítať presnú štruktúru povrchu pokožky a v 3D zobrazení dokonale zviditeľniť vrásky. Stav hydratácie pokožky sme zisťovali pomocou korneometru. Je to štandardná metóda, ktorou sa prítomnosť vody v pokožke meria na základe prúdenia elektrónov a elektrickej kapacity. Tieto merania ponúkajú zaujímavé výsledky…


Testované výrobky - denní krémy proti vráskám (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Denné krémy proti vráskam (16 výrobků)
poslední aktualizace: 29.5.2014


Prihlásiť