Test televízorov 2014

Publikované v časopise 3/2014

Pri návšteve obchodu s televízormi je ľahké podľahnúť mámeniu obrovských obrazoviek a bohatej ponuke všelijakých špeciálnych funkcií. Pokiaľ však na čo najväčšej uhlopriečke netrváte a oželiete niektoré menej prínosné vymoženosti, môžete výrazne ušetriť. Kvalita obrazu a zvuku síce pri lacnejších televízoroch nedosahuje výšiny úplne porovnateľné s najlepšími a najdrahšími modelmi na trhu, rozhodne však nemusí byť dramaticky nižšia.

V spolupráci s európskymi spotrebiteľskými organizáciami sa nám podarilo v uplynulom roku otestovať stovky nových televízorov. Boli medzi nimi LED televízory aj plazmové televízory, s 3D obrazom aj bez. Z našej bohatej databázy sme tentoraz vybrali prístroje s uhlopriečkami 81 a 102 až 107 centimetrov. Vo výbere sa objavujú modely Samsung, LG, Sony, Philips, Panasonic, Toshiba a ďalšie. 

Rozhodnutie, po akom televízore siahnuť, by sa pochopiteľne malo odvíjať od vašich preferencií. Každý má na kvalitu a možnosti televízoru iné
nároky, dôležitú rolu pri výbere však hrá tiež dispozícia miestnosti, do ktorej chcete nový prístroj umiestniť, ale aj financie. Napríklad medzi stredne veľkými televízormi s uhlopriečkou 102 až 107 centimetrov panujú výrazné cenové rozdiely. Napríklad najlepší v minulom roku testovaný televízor vyjde na približne 1100 Eur. Kto sa však nenechá zlákať nadbytočnými srandičkami a len trochu poľaví na kvalite obrazu, vystačí si s viac ako dvakrát menším finančným obnosom ako prezrádzajú naše tabuľky. V nich nájdete konkrétne rozdiely medzi jednotlivými modelmi týkajúce sa nie len obrazu a zvuku, ale tiež obsluhovania, tunerov a pripojenia, nahrávania alebo funkcie Smart TV. Váš výber tak bude jednoduchší a podporený výsledkami nezávislých testov.


Testované výrobky - televizory (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Televízory 2013-2014 (254 výrobků)
poslední aktualizace: 26.2.2014


Prihlásiť