Test hriankovačov 2014

Publikované v časopise 2/2014

Ponuka hriankovačovna trhu je široká, rozpätie cien značné. Môžete si kúpiť prístroj do 35 EUR a pripraví vám rovnako dobré, niekedy aj oveľa lepšie toasty ako model nad 100 EUR. Dokazuje to náš porovnávací test 12 hriankovačovrôznych značiek, do ktorého sme zahrnuli modely s dvomi priehradkami na toasty. Zamerali sme sa hlavne na opekanie, ale zaujímali nás tradične aj ďalšie dôležité vlastnosti.

Hriankovač je vo svojej podstate pomerne jednoduchý prístroj. Jeho hlavnou funkciou je príprava opečených toastov (hrianok) z čerstvého alebo zmrazeného chleba či zohriatie pečiva. Najväčšiu váhu v celkovom hodnotení sme preto pridelili práve opekaniu toastov. Za ďalšie podstatné parametre sme určili obsluhovanie prístroja, ktoré zahrňuje aspekty každodenného použitia, celkovú údržbu, aj kvalitu spracovania. Výsledky uvádzame v hodnotiacej tabuľke.

Keď sa v laboratóriu pripravovali jednotlivé modely na test, bolo potrebné sa s nimi najprv zoznámiť a zistiť, aký je ich optimálny program, aby bol hotový toast dozlata opečený. Prvé hrianky boli teda čisto skúšobné. Potom nasledovali tri ostré kolá, kedy sme postupne opekali šesť toastov. Najprv tri páry z čerstvého a potom tri páry zo zmrazeného chleba. Medzi jednotlivými kolami sme nechali prístroj len na minútu odpočinúť, pretože nás zaujímalo, ako bude hospodáriť s časom opekania, kým výhrevné teleso ešte úplne nevychladlo a stupeň opečenia nebol zmenený.

Zistili sme, že niektoré modely dobu opekania neupravujú, a posledné toasty tak môžete mať opečenejšie ako tie prvé. Ak si vyberáte hriankovač, určite sa pozrite na náš test!


Testované výrobky - topinkovače (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Hriankovače (12 výrobků)
poslední aktualizace: 30.1.2014


Prihlásiť