Test opaľovacích prípravkov 2007

Publikované v časopise 8/2007

Snáď každý vie, že slniečko dokáže byť nebezpečné a je nutné sa pred ním chrániť vhodným opaľovacím prípravkom. Splňujú všetky výrobky to, čo sľubujú? Otestovali sme pre vás 13 produktov.

Čo zistil náš test o opaľovacích prípravkoch?

Chráňte sa opaľovacím krémom: Tí, ktorí sa nechránia pred slniečkom, či tí, ktorých ochrana je nedostatočná, môžu mať po určitom čase pigmentované škvrny, vrásky, vysušenú pokožku, ale tiež rakovinu. Nepodceňujte slniečko.

Ochranný faktor: Skúmali sme, či prípravky majú skutočne ochranný faktor, ktorý deklarujú. Výsledky dopadli dobre. Len by ste mali vedieť, že musíte použiť veľa krému, inak sa spálite, aj keď ste natretí.

Faktory UVB a UVA: Ochranný faktor poskytuje informácie o ochrane pred UVB žiarením. Okrem toho máme aj UVA ochranu. Tá je tiež deklarovaná, ale nie jednotne a dostatočne.

Hydratácia kože: Niektoré výrobky poskytujú iba ochranu pred UV žiarením. Kvalitný prípravok by však mal poskytnúť aj hydratáciu. Pokožka je pôsobením slnka, vody a ďalších vplyvov vysušovaná. Vieme, ktoré prípravky vám poskytnú najlepšiu hydratáciu.

Znášanlivosť a mikrobiologická kvalita: Máte citlivejšiu pleť? Poradíme vám, ktoré prípravky znesiete. A ako sú na tom prípravky bez konzervačných látok? Buďte na tieto opaľovacie krémy opatrní.

TEST je tu pre vás. Tentoraz sme sa zamerali na opaľovacie krémy. Poskytnú vám skutočne kvalitnú ochranu pred slnkom? Ako sú na tom jednotlivé výrobky? Predplaťte si náš test a budete vedieť viac.


Testované výrobky - opalovací přípravky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Opalovací přípravky 2007 (13 výrobků)
poslední aktualizace: 1.8.2007


Prihlásiť