Mini test: Telové mlieko do sprchy

Obsah červencového vydání

Aktuální číslo časopisu dTest 7/2019 Obsah červencového vydání

Publikované v časopise 1/2014

Oplachovateľné telové mlieko do sprchy je novinkou spoločnosti Nivea. Sľubuje dlhotrvajúcu hydratáciu a pritom ho stačí použiť v rámci sprchovania. V teste však nepresvedčilo.

Hlavne v zime je potrebné chrániť si suchú pokožku pred poškodením. Hydratačné telové mlieko tomu dokáže pomôcť (test telového mlieka pre suchú pokožku sme publikovali v dTeste 11/2010, výsledky nájdete v našej on-line databáze). Tie najlepšie dokážu poskytnúť pokožke hydratáciu na 24 hodín ale aj dlhšie. Používajú sa po sprchovaní, aby pokožke vysušenej mydlom dodali späť vláčnosť a vlhkosť. Kľúčom k dlhotrvajúcej hydratácií je schopnosť preniknúť hlbšie do kože. 

Spoločnosť Beiersdorf, výrobca kozmetiky značky Nivea, prišla so zdanlivo revolučným riešením. Nie je to ani tradičné telové mlieko, ani kombinácia pleťového mlieka a sprchového gélu, dnes celkom bežná. Nové telové mlieka Nivea sa používajú po umytí priamo v sprche, kde sa tiež oplachujú. Sľubujú pritom obdobné účinky ako tradičné telové prípravky, ich aplikácia je pohodlná a ešte ušetríte pár minút času. Asi tušíte, že skutočnosť nie je reklamne ružová. Otestovali sme Nivea telové mlieko do sprchy hydratačné určené pre normálnu pokožku a Nivea telové mlieko do sprchy výživné pre suchú pokožku.Diskusia

Diskusia je dostupná iba pre prihlásených používateľov.

Prihlásiť