Test pánskych holiacich strojčekov 2013

Publikované v časopise 11/2013

Holiace strojčeky celkovo holia dobre, bez ohľadu na to, či sú planžetové alebo frézkové. Tie najlepšie sú ohľaduplné aj k citlivej pokožke. S väčšinou je dokonca možné sa holiť aj v sprche, pretože deklarujú vodotesnosť. Problém je, že nie vždy musí tvrdenie výrobcov platiť. Tri z testovaných modelov síce vodotesnosť sľubovali, ale voda sa do nich v priebehu testov dostala.

Síce už dávno neplatí, že muž musí byť za každých okolností vždy hladko oholený, spoločenské pomery znesú aj viac či menej upravené fúzy a bradu, aj napriek tomu však dáva značná časť mužov prednosť každodennému rituálu holenia. Niekto nedá dopustiť na žiletku (aktualizovaný test pánskych žiletiek nájdete v našej online databáze), iný si vyberie elektrický holiaci strojček. Oba spôsoby majú svojich zarytých odporcov a zástancov, hranice medzi nimi sa však pomaly stierajú. Na trhu sa dajú nájsť „elektrické“ žiletky, ktoré si k lepšiemu oholeniu pomáhajú vibráciami, ale tiež klasické elektrické holiace strojčeky umožňujúce mokré holenie. To je hit poslednej doby a väčšina z nami testovaných strojčekov deklaruje možnosť použitia aj pod sprchou. S elektrickým holiacim strojčekom sa môžete holiť aj s použitím peny alebo gélu na holenie. Na otázku, či to je lepšie, alebo nie, nevieme odpovedať, rovnako ako na otázku, či je lepšie holiť sa žiletkou alebo strojčekom. To je vec zvyku a osobnej preferencie. 

Testované holiace strojčeky sú určené mužom. Tento text však môžu – a mali by – čítať aj ženy. Holiaci strojček je totiž jedným z veľmi častých vianočných darčekov, a preto je dobré vedieť, aký strojček vybrať, aj keď si vlastnú tvár neholíte. 


Testované výrobky - pánské holicí strojky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Pánske holiace strojčeky (16 výrobků)
poslední aktualizace: 1.11.2013


Prihlásiť