Test zimných pneumatík 2013

Publikované v časopise 10/2013

Celkom 32 párov zimných pneumatík sme otestovali v náročných podmienkach horských priesmykov a ponúkame vám výsledky, na ktoré sa môžete pri tohtoročnej výmene spoľahnúť. Pod drobnohľadom sú rozmery 185/60 R15 a 225/45 R17. Tretina obstála v našich skúškach dobre. Viac úspešných bolo v kategórií pneumatík s menším rozmerom, celkom sedem. Víťazom oboch kategórií je Continental, Michelin zase udržal titul pneumatiky s najväčším kilometrovým nájazdom.

Októbrové číslo časopisu už pravidelne prináša čerstvé výsledky komplexného porovnávacieho testu zimných pneumatík. Rozmer 185/65 R15 je vhodný pre vozy kategórie B, teda malé vozidlá, väčšie 225/45 R17 obúvajú vozy nižšej strednej a strednej triedy, napríklad Audi A4 a A6, BMW 3, Kia Cee’d, Renault Mégane, Škoda Octavia aj Superb.

Vďaka vyváženým výkonom pri praktických skúškach sa víťazom oboch kategórií stala pneumatika jednej značky a opäť bolo obhájené prvé miesto v teste odolnosti proti opotrebeniu. Rozdiely medzi najlepšou a najhoršou pneumatikou v teste vplyvu na spotrebu paliva nepresiahli pol litra na sto kilometrov.

Takzvané ekologické štítky na pneumatikách obsahujú iba tri údaje o kvalite a výkone jednotlivých modelov. Náš test, je nutné zdôrazniť, že klasický porovnávací test, hodnotí až dvadsať parametrov a vlastností. Podrobné výsledky nájdete v celom článku.


Testované výrobky - zimní pneumatiky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Zimné pneumatiky (218 výrobků)
poslední aktualizace: 23.9.2016


Prihlásiť