Test reťazových píl 2013

Publikované v časopise 9/2013

Máte už pripravené drevo na zimu? Vzhľadom na to, že už je september, je najvyšší čas sa do toho pustiť. A prečo sa namáhať viac, ako je potrebné? Nechajte reťazovú pílu, nech urobí tú najťažšiu prácu za vás. Prinášame čerstvé výsledky testu 14 motorových, elektrických aj akumulátorových reťazových píl, ktorým ešte nevychladli reťaze. Najlepší výkon majú samozrejme motorové píly, ale aj elektrické a akumulátorové dokážu dobre poslúžiť.

Najlepší výkon majú samozrejme motorové píly, ale aj elektrické a akumulátorové dokážu dobre poslúžiť. Dôležité je dopredu si dobre rozmyslieť, na čo budete pílu potrebovať.

Motorová pila je napríklad náročnejšia na údržbu, v priemere býva ťažšia a práce s ňou môže byť viac nebezpečná. Naopak akumulátorová píla je ľahšia a obratnejšia. Elektrickej píle zhoršuje jej využitie nutnosť prívodu elektrického prúdu, ale pokiaľ ju budete potrebovať len na rezanie dreva do pece, je práve tým, čo hľadáte.

Ďalšie prednosti jednotlivých modelov a ich vzájomné porovnanie nájdete v teste. Užitočné môžu byť aj rady na údržbu píly a reťaze a tiež odporúčanie bezpečnosti práce. Napríklad nie je od veci prejsť nejakým krátkym kurzom alebo školením na používanie reťazovej píly.


Testované výrobky - řetězové pily (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Reťazové píly (14 výrobků)
poslední aktualizace: 29.8.2013


Prihlásiť