Test bežeckých ponožiek 2013

Publikované v časopise 9/2013

Ponožky špeciálne vyrobené na športové aktivity v sebe skrývajú množstvo výhod, vďaka ktorým je potom výkon, v našom prípade beh, príjemnejší a tiež efektívnejší. Vybrali sme deväť modelov od rôznych výrobcov a každú vzorku dôkladne preverili v akcii desiatkami párov nôh. Nezabudli sme ani na laboratórne testy. Prinášame pomerne zaujímavé zistenie. Výsledky meraní v laboratóriu a praktické skúšky vyšli v extrémnych prípadoch úplne opačne.

Prinášame pomerne zaujímavé zistenie. Výsledky meraní v laboratóriu a praktické skúšky vyšli v extrémnych prípadoch úplne opačne. Väčšiu váhu na celkovom hodnotení však mali praktické skúšky. Každý pár ponožiek testovali traja bežci, každý mal s jedným párom bežať minimálne trikrát. Celkom slušná vypovedacia hodnota, nemyslíte?

Pre bežecké ponožky sú kľúčovými funkčnými vlastnosťami odvádzanie tepla a priepustnosť vlhkosti. Ako sme v teste zistili, bez syntetických, teda umelých vlákien, by to nešlo.

Ochrana životného prostredia je pre nás dlhodobo téma číslo jedna, a preto nás zaujímalo, či sa aj do ponožiek nepridávajú nejaké chemické látky. Čo myslíte? Pridávajú. Konkrétne formaldehyd. Aká je jeho funkcia sa dočítate v teste.


Testované výrobky - běžecké ponožky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Bežecké ponožky (10 výrobků)
poslední aktualizace: 29.8.2013


Prihlásiť