Test automatických práčok 2013 II.

Publikované v časopise 9/2013

Pranie, žehlenie a údržba bielizne je všeobecne atraktívna téma. Dokonca tak atraktívna, že o tom už aj páni vedú dlhé debaty pri obede. A výsledky testu práčok patria medzi tú najžiadanejšiu tému, ktorú naši čitatelia pravidelne vyhľadávajú. Potvrdzujú to aspoň čísla návštevnosti kategórie automatických práčok na našom webe.

Ani nie po pol roku vám preto prinášame ďalšiu várku 13 čerstvo otestovaných modelov práčok plnených spredu. Ako sme očakávali, tak sa aj stalo. Žiadne prekvapujúce výsledky sme v našich porovnávacích tabuľkách nesledovali.

Žmýkanie stále robí práčkam problémy, ale ako vidieť,  niektoré modely aj s malým množstvom vody dokážu bielizeň vyplákať aspoň uspokojivo. Nad 50 percentnú hranicu sa dostali hneď štyri modely, zatiaľ čo v poslednom teste ani jeden. Ktoré práčky sú to konkrétne, sa dočítate v teste.

Zamerali sme sa tentoraz aj na hlučnosť práčok a trochu hlbšie ju rozobrali. Dlhodobo sa potvrdzuje, že problematickou časťou pracieho procesu je iba odstreďovanie, inak pri praní sa hladina hluku udržuje na prijateľnej úrovni. Ako znížiť hlučnosť práčky pri odstreďovaní radíme v teste.


Testované výrobky - pračky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Práčky (113 výrobků)
poslední aktualizace: 3.10.2013


Prihlásiť