Test detských vozíkov za bicykle 2013

Publikované v časopise 7/2013

Test piatich prívesných detských vozíkov ukázal, ako dôsledne pristupujú výrobcovia k otázke bezpečnosti prepravovania detí. Jeden z vozíkov mal veľké bezpečnostné aj konštrukčné nedostatky a skončil na chvoste.  Ďalšie tri sme hodnotili dobre a našli sme len drobné chybičky krásy. Po bezpečnostnej stránke boli v poriadku a navyše sa dajú prestavať na kočík alebo joggingový set na behanie či napríklad jazdu na korčuliach. Posledný testovaný vozík bol výnimkou – bola to jednokolka.

V minulom roku nadobudla  účinnosť novela zákona o cestnej premávke, ktorá povolila používanie prívesných detských vozíkov. Zaujímalo nás preto, aký je ich výber na trhu a ako jednotlivé modely obstoja v porovnaní s konkurenciou. Pri jednom vozíku výsledky skúšok priniesli neočakávané bezpečnostné nedostatky. Víťaz testu je v porovnaní s niektorými ostatnými vozíkmi až o polovicu drahší, môžete si však byť istí, že za vynaložené peniaze dostanete kvalitu. Tú však nájdete aj pri omnoho lacnejších modeloch.

Skúšky sme rozdelili na teoretickú časť v laboratóriu a praktickú časť v teréne. V laboratóriu sme zisťovali, či vozíky spĺňajú požiadavky normy, napríklad či majú parkovaciu brzdu, aká bezpečná je ich konštrukcia, alebo či vplyvom veľkej záťaže nedochádza k deformácií niektorých komponentov. Praktická časť ukázala, ako sa s jednotlivými vozíkmi jazdí, ako vyhovujú kabíny vozíkov deťom a ako sú chránené pred vodou a dažďom a zaujímala nás tiež jednoduchosť skladania. Mimochodom všetky vozíky sa vošli do kufra auta typu kombi pod kryciu roletu.

Možnosť prestavbyvozíka na kočík alebo joggingový set na behanie je výhodou, nie každý je však dodávaný s dielmi potrebnými na jeho premenu. K niektorým siich budete musieť dokúpiť, a to sú ďalšie peniaze. Takže vyberajte starostlivo.


Databáze testovaných výrobků

Detské vozíky za bicykle (5 výrobků)
poslední aktualizace: 27.6.2013


Prihlásiť