Test športových kamier 2013

Publikované v časopise 6/2013

Sú malé, odolné a ľahko ich umiestnite napríklad na cyklistickú prilbu alebo riadidlá motocyklu. Akčné, respektíve športové kamery sú navrhnuté do náročných podmienok a veľa z nich znesie aj pobyt hlboko pod morskou hladinou. Pokiaľ patríte medzi aktívnych jednotlivcov a radi športujete, je dosť možné, že vás nadchnú. Bežní užívatelia však môžu ich zjavné nedostatky odradiť. Do testu sme zaradili12 typov a porovnali kvalitu videozáznamu, jednoduchosť obsluhovania a odolnosť.

Obľuba takzvaných outdoorových kamier rastie nielen medzi milovníkmi extrémnych športov, ale vďaka klesajúcim cenám aj medzi nadšencami či cestovateľmi. V teste dvanástich typov sme sa zamerali na kvalitu záznamov nakrútených za denného, umelého aj slabého osvetlenia, ďalej na kvalitu zvuku alebo jednoduchosť obsluhovania. Preverili sme tiež odolnosť a vodotesnosť jednotlivých kamier.

Športové kamery v porovnaní s tými bežnými, často menej kvalitne nakrúcajú, majú zlý zvuk a zložitejšie obsluhovanie. Nemajú optický zoom ani akékoľvek pokročilejšie nastavenie obrazových parametrov. Užitočnou funkciou mnohých typov je možnosť priameho prepojenia so smartfónom - ten sa dá po inštalácií špeciálnej aplikácie použiť ako diaľkové ovládanie a tiež k prehrávaniu záznamu. To sa hodí, pretože tieto kamery obvykle nemajú displej a prepracované užívateľské rozhranie. Pokiaľ však viete, čo od športovej kamery čakáte a dobre si ju vyberiete, splní svoju úlohu. Test vám poradí, ktoré typy sú najlepšie.


Testované výrobky - sportovní kamery (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Športové kamery (66 výrobků)
poslední aktualizace: 31.12.2015


Prihlásiť