Test umývačiek riadu 2013

Publikované v časopise 6/2013

Aktuálne typy umývačiek sú pomerne úsporné, umytie riadu však mnohým zaberie veľa času, a navyše nie je úplne dokonalé. Aj tie najlepšie hodnotené umývačky umývajú iba priemerne, osem z dvadsiatich troch testovaných nedosiahlo lepšiu ako dostatočnú celkovú známku. Medzi drahšími a lepšími lacnejšími typmi pritom nie sú vo výkonoch významné rozdiely.

Do testu sme zaradili voľne stojace aj vstavané umývačky so štandardnou šírkou 60 centimetrov a kapacitou 12 až 14 súprav riadu. Pre zaujímavosť sme výber doplnili tiež niekoľkými typmi šírky 45 centimetrov na 8 či 9 súprav.

Pri testovaní účinnosti umývania sme sa zamerali na najpoužívanejšie umývacie cykly, teda na hlavný a úsporné programy. Testovacia súprava riadu rôzneho druhu bola zašpinená zaschnutými zvyškami vajec, mäsa, ovsených vločiek či špenátu, ďalej mliekom, džúsom, čajom alebo kávou, ale aj čokoládovým nápojom či zapečenou zmesou ingrediencií.

Okrem kvality umytia a sušenia sme hodnotili tiež dĺžku umývacích cyklov, spotrebu vody a elektrickej energie, hlučnosť a obsluhovanie. Aj keď so zaschnutými zvyškami mali určité problémy všetky typy umývačiek, rozdiely v kvalite aj cene neboli celkom zanedbateľné. Ak zháňate novú umývačku, nahliadnite do výsledkov nášho testu a vyberte si tú správnu.


Testované výrobky - myčky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Umývačky (63 výrobků)
poslední aktualizace: 1.10.2014


Prihlásiť