Test televízorov 2013

Publikované v časopise 4/2013

Veľkosť televíznych obrazoviek rok od roka rastie. Uhlopriečka najväčšieho z testovaných modelov presiahla 1,5 metra. Obrovské televízory sú vhodné na sledovanie filmov na blu-ray diskoch a ďalšieho obsahu vo vysokom rozlíšení. Urobia dojem na susedov a vy sa budete cítiť skoro ako v kine. Nehodia sa však do každého bytu a mnohé sú pomerne drahé. Majú kvalitný obraz a dobrý zvuk? Z našej online databázy vyberáme televízory s uhlopriečkou od 116 do 159 centimetrov otestované za posledných šesť mesiacov.

Dobrou správou je, že mnohé z veľkých a drahých televízorov nesklamali a skutočne ponúkajú kvalitný obraz. Medzi jednotlivými modelmi je možné aj napriek tomu pozorovať väčšie či menšie rozdiely, napríklad čo sa týka rozpätia pozorovacích uhlov či funkcie na zlepšenie plynulosti. Svoju úlohu má aj nastavenie obrazu – aj niektoré z najlepšie hodnotených modelov majú v základnom režime obraz iba uspokojivý.

Nehľadiac na vysoké hodnotenie najlepších modelov, kvalita obrazu sa v posledných rokoch v priemere významne nemení. To isté platí aj o zvuku, ktorý je často slabší a v mnohých prípadoch vyložene zlý. Aj napriek tomu sa nájdu výnimky. V testoch sa zameriavame aj na ďalšie funkcie televízorov ako sú 3D, prístup na internet apod. Okrem toho vám poradíme, ako si vybrať čo najvhodnejšie rozmery televízoru.


Testované výrobky - televizory (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Televízory 2012 (172 výrobků)
poslední aktualizace: 28.3.2013


Prihlásiť