Test rýchlovarných kanvíc 2013

Publikované v časopise 4/2013

Rýchlosť varenia vody a spotreba elektrickej energie nie sú závislé len na hodnote elektrického príkonu. Medzi rýchlovarnými kanvicami sú buď viac alebo menej úsporné prístroje, úspornejšie kanvice pritom nemusia byť pomalšie. Problémom niektorých modelov sú vysoké teploty povrchových častí.

Rýchlovarné kanvice môžu ušetriť čas aj vaše peniaze. Nie každá kanvica so zhodným príkonom je rovnako rýchla. Rozdiely v rýchlosti varenia vody aj v spotrebe elektrickej energie sú dané aj tým, ako rýchlo sa dokáže kanvice automaticky vypnúť potom, čo uvedie vodu do varu. Kúpou úspornej kanvice je možné ušetriť aj desiatky EUR ročne.

Tepelná izolácia jednotlivých výrobkov je veľmi rozdielna. V teste sme merali teplotu plášťa, vrchnáka aj rukoväte. Predovšetkým tie časti, za ktoré horúcu kanvicu držíte, by sa nemali príliš zahrievať. Niektoré testované modely sú v tomto ohľade rizikové a pri ich neopatrnom používaní sa ľahko nechtiac popálite.

Test kanvíc sa zameral aj na jednoduchosť obsluhy a čistenia. Testovali sme aj správnosť nastavenia rôznych teplôt  pri modeloch vybavených termostatom.


Testované výrobky - rychlovarné konvice (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Rýchlovarné kanvice (17 výrobků)
poslední aktualizace: 28.3.2013


Prihlásiť