Test ochrán počítača 2013

Publikované v časopise 4/2013

Antivírový program a firewall sú základom zabezpečenia každého počítača s operačným systémom Windows. Vystačíte si so softwarom, ktorý je zadarmo, alebo je lepšie využiť platené produkty? Dve veci sú isté: akýkoľvek antivírový program je lepší ako žiadny a ani tá najspoľahlivejšia ochrana nie je dokonalá.

Do testu sme zaradili 5 antivírových programov dostupných zadarmo a 13 platených bezpečnostných balíčkov, ktoré obsahujú aj ďalšie komponenty: firewall, rodičovskú kontrolu apod. V testoch sme sledovali napr. úspešnosť produktov pri odhaľovaní známych škodlivých programov. Žiadnemu z nich sa nepodarilo zachytiťvšetky, rozdiely však boli aj tak evidentné.

Zaujímalo nás tiež, ako rýchlo dokážu produkty reagovať na nové škodlivé programy, teda ako rýchlo sú ich databázy doplňované o nové vírové definície. Do úvahy sme brali aj kvalitu heuristických nástrojov, respektíve schopnosť odhaliť doposiaľ neznáme hrozby. Ďalej sme posudzovali napr. to, ako účinne produkty chránia počítač pred vniknutím infekcie pri surfovaní na internete. V ďalších skúškach sme sa zamerali aj na funkciu firewallu, jednoduchosť obsluhy programov a ich vplyv na chod počítača.

Ktorý bezpečnostný software dopadol najlepšie? Aký veľký je rozdiel medzi platenými a zadarmo dostupnými verziami antivírových programov? Na tieto a podobné otázky odpovie test.


Testované výrobky - ochrany počítače (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Ochrana počítača (18 výrobků)
poslední aktualizace: 27.3.2013


Prihlásiť