Test tyčových mixérov 2013

Publikované v časopise 3/2013

Tyčový alebo ponorný mixér sa hodí nielen na mixovanie pokrmov, ale často zvládne aj šľahanie alebo sekanie menšieho množstva ingrediencií. V teste sme vyskúšali 13 týchto praktických kuchynských spotrebičov. Pozitívnou správou je, že si z väčšiny skúšok odniesli dobré a veľmi dobré známky. Najlepšie modely pritom nepatria k tým najdrahším.

K výhodám tyčových mixérov patrí relatívne nízka cena, jednoduché a rýchle použitie, jednoduché čistenie a aj to, že nezaberú veľa miesta. Zvoliť si môžete základný model s jediným mixovacím nástavcom, alebo prístroj s rôznym bohatým príslušenstvom. Lepšie vybavené tyčové mixéry sú dodávané s ďalšími nástavcami, najčastejšie metličkou na šľahanie a sekáčikom.

Aby sme zistili, ako si tyčové mixéry poradia s jednotlivými úlohami, premenili sme laboratórium na jednu veľkú kuchyňu. Mixovali sme polievky, kokteily a pyré, šľahali sneh z bielkov aj šľahačku a vyskúšali prípravu domácej majonézy. Zaujímalo nás tiež to, ako si prístroje poradia so sekaním orechov, byliniek a cibule. Zamerali sme sa aj na ľahkosť použitia a čistenia, zhodnotili hlučnosť a konštrukciu mixérov. Ako dopadli lacnejšie aj drahšie modely a aké klady a zápory sme odhalili? Dozviete sa v teste.


Testované výrobky - tyčové mixéry (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Tyčové mixéry staršie (13 výrobků)
poslední aktualizace: 27.2.2013


Prihlásiť