Test žehličiek a žehliacich parných systémov 2013

Publikované v časopise 2/2013

Klasická naparovacia žehlička, alebo modernejšie parné zariadenia?Jednoducho povedané, parné žehliace systémy sa vyplatia skôr tam, kde sa žehlí väčšie množstvo bielizne. Manipulácia s nimi je predsa len komplikovanejšia a časovo náročnejšia. Na druhej strane testy ukázali, že bielizeň vyžehlia lepšie.

Čo zistil dTest o naparovacích žehličkách a žehliacich parných systémoch?

Test žehlenia: V rámci nášho testovania si museli jednotlivé modely žehličiek poradiť s oblečením z polyesteru/bavlny, bavlny a džínsoviny. Jednotlivé testy sa líšili teplotou pri žehlení. Ako sa zhostili žehličky svojej úlohy?

Pohodlie pri žehlení: Ak sichcete uľahčiť žehlenie, vyberajte si žehličku podľa hmotnosti (najlepšie do dvoch kilogramov). Pohodlnejšie sú aj prístroje s teflonovým povrchom žehliacej dosky. Ten zaisťuje ľahšie kĺzanie po látke.

O žehliacich parných systémoch: Oplatia sa v domácnostiach, v ktorých sa žehlí väčšie množstvo bielizne. Majú väčší zásobník na vodu, sú ľahšie a práca s nimi je jednoduchšia. Celkovo lepšie žehlia. Z nevýhod uveďme predovšetkým pomalšie uvedenie do prevádzky.

Naše hodnotenie: Do celkového hodnotenia naparovacích žehličiek a žehliacich parných systémov sme zaradili odolnosť voči zaneseniu, obsluhovanie, žehlenie s naparovaním, odolnosť žehliacej dosky a výdaj pary.

dTest je tu pre vás. Zháňate novú naparovaciu žehličku či žehliaci parný systém a neviete, ktorý model si zvoliť? Predplaťte si časopis dTest. Uľahčí vám výber konkrétneho prístroja.


Žehličky 2013 (porovnat)

Parné stanice 2013 (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Parné stanice 2013 (21 výrobků)
poslední aktualizace: 28.5.2014
Žehličky 2013 (139 výrobků)
poslední aktualizace: 27.9.2018


Prihlásiť