Test elektrických vertikutátorov 2013

Publikované v časopise 2/2013

Vertikutátory (prevzdušňovače) pomôžu pri jarnej aj jesennej údržbe trávniku. Aj lacné prístroje splnia svoj účel rovnako ako stroje niekoľkonásobne drahšie. Tri modely nie sú dostatočne silné. Kvalitný vertikutátor trávnik prevzdušní, bez toho aby ho poničil.

Čo zistil dTest o elektrických vertikutátoroch?

Vertikutátor - pomocník na záhrade: Využíva sa predovšetkým pri jarnej a jesennej údržbe trávniku. Zbavíte sa s ním starej trávy a iných rastlín, ktoré zabraňujú prenikaniu vzduchu a vody ku korienkom trávy novej.

Prevzdušňujte bez poškodenia trávniku: Nie všetky elektrické vertikutátory to dokážu. Náš test ukázal, že kvalita nie je vždy priamo úmerná cene.

Obsluhovanie vertikutátora: Testované prístroje sa líšia aj v náročnosti obsluhovania. Pohodlné sú modely, pri ktorých je možné nastaviť hĺbku vertikutácie.

Naše testovanie: Pri hodnotení sme brali do úvahy vertikutáciu, obsluhovanie, kvalitu spracovania, bezpečnosť, nežiaduce látky a hlučnosť.

dTest je tu pre vás. Tentoraz sa zameriame na údržbu trávnikov. Ktorý elektrický vertikutátor bude pre vaše účely najlepší? Predplaťte si časopis dTest a budete vedieť viac.


Testované výrobky - elektrické vertikutátory (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Elektrické vertikutátory (11 výrobků)
poslední aktualizace: 31.1.2013


Prihlásiť