Test jednoúčelových a multifunkčných tlačiarní 2013

Publikované v časopise 2/2013

Kúpa tlačiarne vás v dnešných dňoch nemusí vyjsť draho. Vyberať si môžete medzi atramentovou a laserovou technológiou a tiež medzi jednoúčelovými a multifunkčnými zariadeniami. Pokiaľ plánujete tlačiť častejšie, vyplatí sa nepozerať len na kúpnu cenu. Ako ukázal test, v nákladoch na tlač sú pomerne veľké rozdiely.

Čo zistil dTest o tlačiarňach?

Laserová či atramentová tlačiareň: Nemôžete sa rozhodnúť? Všeobecne sa nedá povedať, ktorá je lepšia. Záleží na aký účel ich budete využívať. Univerzálnejšie sú atramentové tlačiarne, na tlačenie väčších objemov textu zase laserové.

Náklady na tlač: Pri uvažovaní o cene neberte do úvahy ibanáklady na zakúpenie tlačiarne. Ak tlačíte často, zaujímať by vás mali aj náklady na prevádzku. Naše testy neodhalili jednoznačnú súvislosť medzi cenou tlačiarne a cenou za vytlačenú stránku.

Multifunkčné zariadenia: V popredí sú v dnešnej dobe multifunkčné zariadenia, ktoré nielen tlačia, ale aj skenujú a kopírujú či dokonca faxujú. Je kvalita skeneru a kopírky dostatočná na bežné účely? Aké sú nedostatky týchto zariadení?

Naše hodnotenie: Hodnotili sme osobitne jednoúčelové tlačiarne a multifunkčné prístroje. Pri oboch skupinách sme skúmali kvalitu a rýchlosť tlače, obsluhovanie, prácu na sieti, priamu tlač fotografií, spotrebu elektrickej energie a vybavenosť. Pri multifunkčných prístrojoch sme brali do úvahy tiež kvalitu skeneru a kopírky.

dTest je tu pre vás. Chystáte sa kúpiť si tlačiareň a chcete poznať možnosti, aj to, na čo si dať pozor? Predplaťte si časopis dTest a budete vedieť viac.


Testované výrobky - tiskárny (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Tlačiarne jednoúčelové a multifunkčné (296 výrobků)
poslední aktualizace: 31.12.2015


Prihlásiť