Test záhradných pílok 2013

Publikované v časopise 2/2013

Záhradné pílky využijete predovšetkým na prerezávanie stromov. Kvalitná pílka musí mať hladký rez a mala by vydržať dlho. S niektorými lacnejšími modelmi sa zbytočne nadriete, iné sa príliš skoro otupia. Testujúci boli najspokojnejší s drahými poloprofesionálnymi výrobkami.

Čo zistil dTest o záhradných pílkach?

Laboratórne testy: V laboratóriu sme skúmali celkovú kvalitu pílky včítane jej výdrže.  Zamerali sme sa aj na tvrdosť listov a zubov píly. Ukázali sa rozdiely v použitom materiáli. A ako je to s bezpečnosťou jednotlivých výrobkov?

Záhradné pílky v praxi: Výrobky v praxi hodnotili profesionálni záhradníci s mnohoročnými skúsenosťami v starostlivosti o dreviny. Prezradíme vám ich celkový dojem z prístrojov, ale aj ďalšie vlastnosti pílok.

Prerezávanie stromov: Viete kedy a ako prerezávať stromy? Dáme vám niekoľko základných rád a samozrejme vám konkrétne prístroje priblížime. Testujúci boli najviac spokojní s drahými poloprofesionálnymi výrobkami.

Naše hodnotenie: V rámci hodnotenia záhradných pílok sme sa sústredili na rezanie, čepeľ, rukoväť, bezpečnosť, celkový dojem a urobili sme tiež záťažový test.

dTest je tu pre vás. Tentoraz sme pre vás testovali záhradné pílky. Ktorý model bude pre vás najvhodnejší? Predplaťte si časopis dTest a budete vedieť viac.


Databáze testovaných výrobků

Záhradné pílky (6 výrobků)
poslední aktualizace: 31.1.2013


Prihlásiť