Test lyžiarskych prílb 2013

Publikované v časopise 1/2013

Všetky prilby na zimné športy chránia lepšie ako vlnená čiapka. Mnohé narážajú na problémy s nastavením a pohodlným nosením. Iné obťažujú pri jazde nepríjemným hvízdaním. Aj v lyžiarskych prilbách sme našli zvýšené množstvo nežiaducich chemických látok. Dobrú prilbu je možné kúpiť už za 80 Eur.

Čo zistil dTest o lyžiarskych prilbách?

Testované prilby: Z nášho testu sa dozviete, ktoré prilby najlepšie tlmia náraz a na čo si pri výbere dať pozor. Dôležité je vybrať si model neskresľujúci vnímanie okolitých zvukov. Na svahu by ste mali mať prehľad.

Pohodlnosť lyžiarskych prílb: Základnou funkciou prilby je zaistenie vysokej miery ochrany. Podceňovať nie je dobré ani pohodlnosť prilby. Nekupujte si model, ktorý vám dobre nesadne. Väčšina nami testovaných prílb je pohodlná.

Nežiaduce látky v prilbách: Ani pri lyžiarskych prilbách sme sa nevyhli nálezu látok rizikových pre ľudské zdravie.  Pri jednom modeli sme zaznamenali zvýšený obsah ftalátov.

Naše hodnotenie: Pri hodnotení kvality lyžiarskych prílb sme brali do úvahy ochranu a spracovanie, vlastnosti pri jazde, obsluhovanie či prítomnosť nežiaducich látok.

dTest je tu pre vás. Tentoraz vám pomôžeme nájsť vhodnú lyžiarsku prilbu. Tiež sa chystáte na lyžovačku a chcete si zaistiť kvalitnú, ale zároveň pohodlnú ochranu hlavy? Predplaťte si časopis dTest a budete vedieť viac.


Testované výrobky - lyžařské přilby (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Lyžiarske prilby (16 výrobků)
poslední aktualizace: 3.1.2013


Prihlásiť