Test kombinovaných mikrovlnných rúr 2013

Publikované v časopise 1/2013

Mikrovlnné rúry nie sú dnes len jednoduchými prístrojmi na rýchle zohriatie jedla. Tvária sa, že dokážu nahradiť aj klasické domáce rúry. Vedia údajne grilovať kura, upiecť koláč a zvládnu aj funkciu teplovzdušnej rúry. Zistili sme, že to v praxi tak úžasné nie je a zmieňované funkcie sú často len do počtu. Na reklamnom letáku však viac vyzerá oveľa lepšie.

Čo zistil dTest o kombinovaných mikrovlnných rúrach?

Kombinované mikrovlnné rúry a ich funkcie: Tieto zariadenia sa pýšia mnohými funkciami. Niekedy sú však len do počtu.

Kvalita rozmrazovania: Ak rozmrazujete pokrm a následne ho hneď zohrievate, kvalitu rozmrazovania neskúmate. Iná situácia nastane, pokiaľ chcete mrazené mäso pripraviť na ďalšie spracovanie. V rámci testu sme skúšali rozmraziť pol kilogramu mletého hovädzieho. Ako test dopadol?

Ďalšie funkcie a ich nedostatky: Mnohé mikrovlnné rúry sú vybavené grilom. Výsledky nášho grilovania však boli priemerné, niekedy ani to nie. Našli sme aj ďalšie nedostatky, napr. nesprávne deklarovanú spotrebu elektrickej energie.

Naše hodnotenie: Pri testovaní kvality jednotlivých modelov sme brali do úvahy prípravu pokrmov, obsluhovanie, spotrebu elektrickej energie, hlučnosť a využiteľný objem.

dTest je tu pre vás. Tentoraz pomôžeme všetkým, ktorí sa rozhliadajú po kombinovanej mikrovlnnej rúre. Ktorý model si máte vybrať a čo od tohto zariadenia môžete očakávať? Predplaťte si časopis dTest a budete vedieť viac.


Testované výrobky - mikrovlnné trouby (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Mikrovlnné rúry 2013 (31 výrobků)
poslední aktualizace: 30.4.2014


Prihlásiť