Test praženej mletej kávy 2013

Publikované v časopise 1/2013

Nie je zdraviu škodlivá, avšak podľa chuti a vône skôr priemerná alebo podpriemerná – tak v našich testoch dopadla mletá pražená káva z českých supermarketov. Dôležité posolstvo pre náruživých konzumentov kávy je značné množstvo kofeínu v niektorých výrobkoch. Nadmerný príjem kofeínu telu neprospieva. V teste sa tiež ukázalo, že kvalita a cena nemusia ísť spolu ruka v ruke.

Čo zistil dTest o praženej mletej káve?

Testovaná mletá káva: V laboratóriu sme analyzovali supermarketové kávy, dostupné nielen na slovenskom trhu, ale aj vo Švédsku a Dánsku. Kvalita je zhruba rovnaká. Otázkou je, či je to dobre.

Obsah kofeínu: Káva sa líši obsahom kofeínu. Zatiaľ čo z niektorej kávy môžete vypiť viac šálok, bez toho aby ste sa kofeínom predávkovali, pri inej sú aj tri šálky príliš veľa.

Chuť, vôňa a škodlivé látky: Kvalitná káva by mala príjemne voňať a dobre chutiť. V tom testované výrobky pokrivkávali. Ktorá značka dopadla najlepšie? Dobrá správa je, že žiadna z testovaných káv neobsahuje nadlimitné množstvo mykotoxínov.

Naše hodnotenie: Pri posudzovaní kvality praženej mletej kávy sme brali do úvahy senzorické hodnotenie, prítomnosť žiaducich aj nežiaducich látok a deklaráciu na obale.

dTest je tu pre vás. Tentoraz prinášame informácie pre priaznivcov kávy. Radi si pochutítena kvalitnej praženej mletej káve? Po akom výrobku na našom trhu siahnuť? Predplaťte si časopis dTest a budete vedieť viac.


Testované výrobky - pražená mletá káva (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Pražená mletá káva (27 výrobků)
poslední aktualizace: 3.1.2013


Prihlásiť