Test fotoaparátov 2013

Publikované v časopise 1/2013

Radi by ste si z dovolenky priviezli fotografie, za ktoré sa nebudete musieť hanbiť? Práve Vám sú určené nasledujúce stránky. Z našej pravidelne aktualizovanej on-line databázy sme pre vás vybrali tie najlepšie základné aj pokročilé prístroje. Pravidelných čitateľov neprekvapí, že kvalita nemusí byť drahá. Dobrý fotoaparát zoženiete už zhruba za 120 Eur. Pri nákupe „naslepo“ však môžete kúpiť nekvalitný prístroj.Vyššia cena nezaručí zodpovedajúci výkon.

Čo zistil dTest o fotoaparátoch?

Kvalitný fotoaparát za príjemnú cenu: Aj keď to znie ako z reklamy, skutočne je možné na takéto fotoaparáty naraziť. Vyberajte však opatrne, pri ľahkovážnom výbere môžete kúpiť nekvalitný prístroj.

Široký výber: Chcete fotiť pod vodou? Hľadáte fotoaparát s veľkým priblížením? Ponuka kompaktov je skutočne pestrá. Novinkou je fotoaparát s mobilným operačným systémom Android. Čo vám táto kombinácia prinesie?

Kompakty pre náročnejších: Ani náročnejší fotografi nemusiabyť ochudobnení. Okrem bežných kompaktov sme testovali aj pokročilejšie prístroje s bohatším vybavením manuálnymi funkciami či možnosťou pripojenia príslušenstva. Na tieto kompakty sme boli prísnejší a podrobili sme ich rovnakej sérií náročnejších testov, akými testujeme fotoaparáty s výmennými objektívmi.

Naše hodnotenie kompaktov: Pri hodnotení kvality kompaktov sme brali do úvahy kvalitu snímok, videa, blesku, displeja či hľadáčika a tiež jednoduchosť obsluhovania.

dTest je tu pre vás. Pravidelne testujeme fotoaparáty a prinášame vám ďalšie výsledky testov. Orientujete sa v obrovskom množstve fotoaparátov v obchodoch? Ktorý bude pre vás najlepší? Predplaťte si časopis dTest a budete vedieť viac.


Jednoduché kompakty (porovnat)

Pokročilé fotoaparáty (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Jednoduché kompakty (326 výrobků)
poslední aktualizace: 3.1.2013
Pokročilé fotoaparáty (117 výrobků)
poslední aktualizace: 3.1.2013


Prihlásiť