Test mobilných telefónov 2007

Publikované v časopise 11/2007

Mobilné telefóny majú dnes oveľa viac možností ako v minulosti. Príkladom je možnosť nastavenia akéhokoľvek zvonenia. Na prichádzajúci hovor či SMSku vás môže upozorniť vaša obľúbená pesnička, výrok z filmu alebo čokoľvek, čo nájdete na internete.

Čo zistil náš test o mobilných telefónoch?

Nezávislé testovanie: Mobilné telefóny sme podrobili štandardizovanému testovaniu s objektívnym prístupom. Zamerali sme sa na základné funkcie, ale tiež na presnosť, jednoduchosť obsluhy, vybavenie, hudbu atď. Ktoré mobilné telefóny sú spoľahlivé, majú dobrý výkon a efektívne ovládanie?

Testy odolnosti: Sústredili sme sa aj na výdrž mobilných telefónov. Čo sa stane, keď spadnú, utopíte ich či vystavíte oxidácií?

Hudba z mobilného telefónu: Moderné mobilné telefóny vám doprajú počúvanie hudby. Chce to však kvalitné slúchadlá. Kvalita slúchadiel dodávaných k telefónu však zaostáva. Niektoré vybavenie sa dá dokúpiť. Počítajte však s vyššou kúpnou cenou.

Fotoaparát: Väčšina telefónov strednej triedy má fotoaparát. Fotoaparáty sú jednoduché a niektoré majú veľmi nízke rozlíšenie. V praxi je ich využitie malé.

Mobilné telefóny pre sporivých: Na trhu zoženiete aj mnohé telefóny, ktoré majú len základné funkcie. Sú lacné a pokiaľ vám stačí funkcia volania a písania textových správ, vystačíte si s nimi.

TEST je tu pre vás. Tentoraz sme sa sústredili na kvalitu dnešných mobilných telefónov. Ako je to s ich funkciami? Skúmali sme vlastnosti 30 prístrojov. Predplaťte si náš test a zistíte ich úroveň aj vy.


Mobily a smartphony staršie (porovnat)

Mobily a smartphony (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Mobily a smartphony (475 výrobků)
poslední aktualizace: 13.9.2010
Mobily a smartphony staršie (325 výrobků)
poslední aktualizace: 1.4.2010

Prihlásiť