Test MP3 a multimediálnych prehrávačov 2012 II.

Publikované v časopise 12/2012

 

Navzdory rastúcej konkurencií mobilných telefónov majú prenosné prehrávače stále svojich priaznivcov. Zatiaľ čo sa niektoré veľkosťou a funkciami od smartfónov nejako výrazne nelíšia, iné sú malé ako krabička od zápaliek a vážia len pár desiatok gramov. Rozhodnutie, po ktorom type siahnuť, by sa malo okrem iného odvíjať tiež od zamýšľaného využitia.

 

Čo zistil dTest o MP3 a multimediálnych prehrávačoch?

Prehrávače a ich ďalšie funkcie: Aj malé prehrávače ponúkajú zobrazovanie fotografií a prehrávanie videí. Väčšinou však pri nich tieto funkcie neoceníte. Displej je totiž príliš malý a nekvalitný.

Mobily a prehrávače: Obe kategórie sa zbližujú. Smartfóny môžu prehrávač úplne nahradiť. V prípade, že máte len základný mobil, sú pre vás vhodnou voľbou pokročilé multimediálne prehrávače.

Ako je to s hlasitosťou: Počúvanie hlasnej hudby má negatívny dopad na sluch, čo viedlo ku vzniku noriem pre osobné hudobné prehrávače. Reálna maximálna hlasitosť je však ovplyvnená aj slúchadlami, a tak sa môže stať, že po pripojení iných bude hrať prístroj tichšie, ako by ste si priali.

Naše hodnotenie: Pri hodnotení kvality prehrávačov sme brali do úvahy obsluhovanie, kvalitu zvuku, pozeranie videa a fotografií, prevádzkový čas, mobilitu, vybavenosť a odolnosť.

dTest je tu pre vás. Tentoraz sme testovali MP3 a multimediálne prehrávače. Vyplatia sa vám, alebo radšej budete počúvať hudbu z mobilu? A ktorý konkrétny prístroj by ste si maliprípadne vybrať? Predplaťte si časopis dTest a budete vedieť viac.


Testované produkty (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

MP3 a video prehrávače (141 výrobků)
poslední aktualizace: 29.11.2012


Prihlásiť