Test zubných nití a medzizubných kefiek 2012

Publikované v časopise 11/2012

Klasická zubná kefka toho dokáže dosť veľa, ale aj tak na všetko sama nestačí. Nedostane sa do medzizubných priestorov, ktoré spolu predstavujú približne 40 % plochy zubov. A práve tam v tichosti „úradujú“ baktérie zubného povlaku, pôvodcovia zubného kazu. O medzizubné priestory je nutné sa starať. Medzizubné nite a kefky sú jednou z účinných možností. Zistili sme, ktoré spôsoby patria medzi najúčinnejšie.

 

Čo zistil dTest o pomôckach ústnej hygieny?

Starostlivosť o medzizubné priestory: Medzizubné priestory tvoria 40 % plochy zubov, preto je nutné zamerať sa na ne pri ústnej hygiene. Akými pomôckami dosiahnete najlepšie výsledky? Skúmali sme voskované aj nevoskované zubné nite, zubnú pásku, nosiče zubných nití aj medzizubné kefky.

Výberpomôcok ústnej hygieny: Všeobecne najlepšie dopadla nevoskovaná zubná niť. Predpokladom je však užívateľ s bežnými medzerami medzi zubami. Každý však má iný chrup, a tak je najlepšie vyberať podľa jeho stavu, ale aj zručnosti užívateľa, aby pomôcky správne používal.

Zubná niť: Má svojich odporcov aj priaznivcov. Ak si ju zvolíte, môžete si vybrať z rôznych druhov. Líšia sa v účinnosti? A aké účinné sú medzizubné kefky? Dozviete sa tiež, prečo by mali byť ľudia s ochorením srdca opatrní pri používaní týchto pomôcok.

dTest je tu pre vás. Poradíme vám, ako efektívnejšie pristupovať k ústnej hygiene. Ktoré ďalšie pomôcky okrem zubnej kefky používať? Predplaťte si časopis dTest a budete vedieť viac.


Databáze testovaných výrobků

Medzizubná starostlivosť (5 výrobků)
poslední aktualizace: 2.11.2012


Prihlásiť