Test tabletov 2012 II.

Publikované v časopise 11/2012

 

Praktické rozmery, jednoduché a elegantné obsluhovanie aj možnosť použitia v takmer akejkoľvek situácií. Nie náhodou sa tablety stali jedným z najzvodnejších technických fenoménov súčasnosti. Všetko to začalo iPadom spoločnosti Apple a jeho tohtoročné inkarnácie naďalej zostávajú tou najlepšou voľbou. Dobre si však tiež vyberiete medzi stále sa zlepšujúcimi tabletmi s Androidom, zlé nie sú ani niektoré z lacnejších modelov.

 

Čo zistil dTest o tabletoch?

Nepodceňujte kvalitu displeja: Kvalita displeja, jeho pozorovacie uhly a čitateľnosť na svetle sú dôležitým kritériom pri výbere tabletu. Ako sú na tom jednotlivé výrobky? Dajte si pozor na niektoré lacnejšie modely, ktorých používanie je kvôli horším displejom menej komfortné.

Výdrž batérie: Pretože tablet budete často nosiť so sebou, mal by vydržať bez nabíjania aspoň deň.Batérie najlepších modelov vydržia okolo desať hodín, pri iných nemôžete počítať ani so štyrmi hodinami používania.

Operačný systém: Nenechajte sa uniesť iba technickými parametrami tabletu a zamerajte sa aj na operačný systém. S ním súvisí nie len obsluhovanie, ale tiež ponuka aplikácií a hier. Zvíťazí u vás iOS či Android?

Naše hodnotenie: Pre naše hodnotenie boli dôležité nasledujúce aspekty: celková obsluha, kvalita displeja, práce s multimédiami, internetom a e-maily, prevádzkový čas či zabezpečenie a zálohovanie.

dTest je tu pre vás. Tentoraz vám pomôžeme zorientovať sa v prípade, že zháňate tablet. S ktorým výrobkom budete spokojní a na čo by ste si mali pri jeho výbere dať pozor? Predplaťte si časopis dTest a dozviete sa viac.


Databáze testovaných výrobků

Tablety (178 výrobků)
poslední aktualizace: 18.12.2018


Prihlásiť