Test smartfónov 2012 III.

Publikované v časopise 11/2012

 

Smartfóny s operačným systémom Android sú stále populárnejšie. Ich ponuka je široká a pozitívnou správou je, že aj medzi prístrojmi, ktoré nie sú príliš drahé sa dá dobre vybrať. Zaujímavá situácia panuje tiež v kategórií luxusných telefónov, ich spoločenstvo sa nedávno rozšírilo o nový model legendárneho iPhonu. S najlacnejšími smartphónmisi však veľa zábavy neužijete. Ak chcete mobil iba na volanie a posielanie SMS, nemusíte čítať ďalej.

 

Čo zistil dTest o smartfónoch?

Úspešné smartfóny: V súčasnej dobe si dobre vyberiete aj z lacnejších modelov. Zaujímavá situácia panuje rovnako medzi luxusnými prístrojmi, úspech má nový iPhone 5, ale na najvyššiu pozíciu nemá. Uhádnete, ktorý smartphón sa umiestnil na najvyššej priečke?

iPhone 5 a jeho výhody aj slabiny: Ak vászaujíma iPhone 5, potešíme vás. Prinesieme vám informácie o jeho silných aj slabších stránkach. Aké nedostatky sme odhalili?

Ako je to s cenou: iPhone nie je lacnou záležitosťou, aj preto u nás vedie operačný systém Android, ktorý majú modely rôznych cenových kategórií. Medzi nimi je viac telefónov s dobrým pomerom cena/výkon. Prezradíme vám, o ktoré prístroje ide.

Naše hodnotenie: Pri hodnotení smartfónov sme sa zamerali na základné vlastnosti ako sú citlivosť antény, kvalita displeja či jednoduchosť obsluhovania, ďalej telefonovanie a písanie SMS, práca s internetom a e-mailami či funkcie fotoaparátu, hudobného prehrávača, videokamery, GPS a synchronizácie.

dTest je tu pre vás. Tentoraz sme sa sústredili na smartfóny. Prinášame informácie o najnovších modeloch, ale aj porovnanie ďalších smartfónov. Predplaťte si časopis dTest a naše testovanie vám pomôže pri výbere vhodného prístroja.


Testované výrobky - mobilní telefony (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Mobily a smartphony 2010-2015 (437 výrobků)
poslední aktualizace: 4.2.2016


Prihlásiť