Test televízorov 2012 II.

Publikované v časopise 10/2012

 

Inteligentné televízory s pripojením na internet, trojrozmerný obraz či tohtoročná novinka v podobe ovládania pohybom ruky aj hlasom. Na takéto a ďalšie vylepšenia sa nás snažia nalákať výrobcovia televízorov. Tým najdôležitejším ale samozrejme zostáva kvalitný obraz a zvuk. Ako v teste dopadli drahé televízory s bohatou výbavou a tie najobyčajnejšie lacné modely? 

 

Čo zistil dTest o televízoroch?

Rozmanitosť televízorov: Výrobcovia neustále prichádzajú s novými modelmi televízorov. Je ich obrovské množstvo, a tak niet divu, že mnohí sa len ťažko orientujú v ponuke. My sme tentoraz skúmali 34 prístrojov s uhlopriečkami od 81 do 107 cm. 

Cena verzus kvalita: Nie vždy platí, že s cenou rastie aj kvalita. Televízory s najlepším možným obrazom sú síce drahšie, narazili sme však aj na drahé televízory s mnohými doplnkovými funkciami, pri ktorých však kvalita zvuku a obrazu zaostávala.

Zvuk: Kvalita zvuku je často nepriaznivo ovplyvnená tým, že televízory sú čím ďalej tým útlejšie a nezostáva dostatočný priestor na kvalitné reproduktory.

Naše hodnotenie: Brali sme so úvahy predovšetkým obraz a zvuk. Ďalej špeciálne funkcie, obsluhovanie, tunery a pripojenia a nezabudli sme ani na spotrebu elektrickej energie.

dTest je tu pre vás. Chystáte sa kúpiť si nový televízor a nevyznáte sa v ponuke na trhu? Predplaťte si časopis dTest a my vám pomôžeme s výberom optimálneho prístroja. 


Testované výrobky - televizory (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Televízory 2012 (172 výrobků)
poslední aktualizace: 28.3.2013


Prihlásiť