Test umývačiek riadu 2012

Publikované v časopise 10/2012

 

Ručné umývanie riadu nepatrí práve k populárnym činnostiam, a tak niet divu, že si stále viac domácností kupuje umývačku. Cenové rozdiely medzi rôznymi modelmi nie sú zanedbateľné, z hľadiska kvality umývania sa však rozdiely do značnej miery stierajú. Žiadna z testovaných umývačiek  nebola extra výnimočná , výkony všetkých modelov sú celkovo priemerné.

 

Čo zisti dTest o umývačkách riadu?

Kvalita umytia: Aj keď sa ceny umývačiek do značnej miery líšia, kvalita umytia je porovnateľná. Riad umyje každá, ale žiadne sláva to nie je. Testovali sme jedenásť umývačiek voľne stojacích aj vstavaných.

Testy v laboratóriu: Zostavili sme testovaciu náplň, ktorá sa čo najviac blížila špinavému riadu v bežnej domácnosti. Poradí si umývačka aj so zaschnutou špinou a vyplatí sa úsporný režim?

Rozdiely v umývačkách: V čom sa jednotlivé umývačky líšia, keď je kvalita umytia  porovnateľná? Rozdiely sú vo vybavení. Drahšie umývačky ponúkajú špeciálny programy, líšia sa aj prítomnosťou funkcií ako sú odložený štart, opláchnutie pred umytím, program na polovičnú náplň, atď. Zaujímať by vás mala aj hlučnosť umývačky.

Naše hodnotenie: Do nášho hodnotenia sme premietli nasledujúce aspekty - kvalitu umytia a sušenia, spotrebu energie a vody, obsluhovanie, hlučnosť, dĺžku umývacieho cyklu a návod na použitie.

dTest je tu pre vás. Tentoraz prinášame cenné informácie všetkým, ktorí sa chystajú kúpiť si umývačku, alebo len zistiť aktuálnu situáciu na trhu. Predplaťte si časopis dTest a budete vedieť viac. 


Umývačky (porovnat)

Umývačky aktuálne (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Umývačky (63 výrobků)
poslední aktualizace: 1.10.2014


Prihlásiť