Test bežeckých búnd 2012

Publikované v časopise 10/2012

 

Ak sa chystáte kúpiť si kvalitnú bežeckú bundou, isto chcete, aby vás ochránila pred vetrom aj dažďom a ponúkla vám určitý komfort. Testovali sme bežecké bundy a už v úvode vám prezradíme, že nie vždy cena či značka rozhodovala o kvalite výrobku. 

 

Čo zistil dTest o bežeckých bundách?

Bežecká bunda: Kvalitná bežecká bunda by mala predovšetkým ochrániť pred nepriaznivým počasím a odvádzať pot. Tieto vlastností sa dosahujú vhodným strihom a použitím funkčných materiálov. Testovali sme rôzne typy bežeckých búnd v spolupráci s kolegami zo Švédska.

Kvalita použitých materiálov: Materiály sú rôzne. Kvalitný materiál musí byť pevný, pružný, odolný a neobmedzovať bežca v pohybe. Tieto vlastnosti sme pri bežeckých bundách sledovali a zamerali sme sa aj na ich stálofarebnosť a ďalšie vlastnosti.

Naše hodnotenie: Pri testovaní sme brali do úvahy praktické skúšky, funkčné vlastnosti, kvalitu materiálov, označenie a údržbu.

dTest je tu pre vás. Tentoraz svojimi výsledkami zaujmeme bežcov. Skúmali sme bežecké bundy. Ktoré najlepšie splnia vaše očakávanie? Predplaťte si časopis dTest a budete vedieť viac. 


Testované výrobky - běžecké bundy (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Bežecké bundy (13 výrobků)
poslední aktualizace: 1.10.2012


Prihlásiť