Test zimných pneumatík 2012

Publikované v časopise 10/2012

Vyberať zimné pneumatiky premyslene sa oplatí. Naše testy ukazujú, že za rovnakú cenu kúpite kvalitné pneumatiky aj brak. Ponúkame vám porovnanie 31 otestovaných sád pneumatík. Z testovaných pneumatík vám môžeme odporučiť 8 súprav.

 

Čo zistil dTest o zimných pneumatikách?

Značka a kvalita: Nielen súčasné výsledky testov pneumatík poukazujú na to, že je dobré spoľahnúť sa na renomované značky pneumatík. Ušetriť môžete nákupom pneumatík cez internet.

Ako je to so spotrebou: Ak sa zaujímate o pneumatiky, asi vám neuniklo, že v ČR musia byť výrobky od júla 2012 označené energetickým štítkom, na ktorom je aj spotreba paliva. Mali by ste ale vedieť, že vplyv pneumatík na spotrebu paliva je zanedbateľný. 

Opotrebovanie pneumatík: Rozdiely v pneumatikách sú v dobe počas ktorej vydržia. Dôležité však je, aby trvanlivejšia zmes nebola na úkor jazdných vlastností. Pri kvalitných značkách to tak nie je.

Naše hodnotenie: Do hodnotenia sme premietli jazdu na mokrej aj suchej vozovke, na snehu a ľadovke, opotrebovanie, vplyv na spotrebu paliva a hlučnosť.

dTest je tu pre vás. S blížiacou sa zimou vás isto bude zaujímať, ktoré zimné pneumatiky si máte vybrať. Ktoré modely splnia vaše nároky? Predplaťte si časopis dTest a budete vedieť viac.


Testované výrobky - zimní pneumatiky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Zimné pneumatiky (218 výrobků)
poslední aktualizace: 23.9.2016


Prihlásiť