Test domácich pekární 2012

Publikované v časopise 9/2012

 

Ceny domácich pekární sa odlišujú, a preto je na mieste klásť si otázku, či cena výrobkov ovplyvňuje ich kvalitu. Test preukázal, že kvalitný chlieb upečie väčšina z nich. Aké sú teda rozdiely v domácich pekárňach?

 

Čo zistil dTest o domácich pekárňach?

Pečivo z obchodu: Vyhláška Ministerstva hospodárstva v ČR nariaďuje od 1.augusta uvádzať, či je v obchode pečivo čerstvé, rozmrazené alebo dopečené. Možno sa aj vy čudujete, ako málo čerstvého pečiva je v obchodoch, a na základe tohto podnetu premýšľate o kúpe domácej pekárne.

Chlieb z domácej pekárne: V testovaných pekárňach sme piekli tri druhy pečiva. Každý chlieb bol upečený minimálne trikrát, aby boli výsledky preukázané. Hodnotili sme vzhľad, vôňu aj chuť. Domáce pekárne nesklamali. A čo funkcia rýchleho pečenia? Tu už boli výsledky horšie.

Obsluhovanie domácich pekární: Objavili sme nedostatky v obsluhovaní. Nie všetky prístroje majú kvalitný návod. Ako je to s pohodlnosťou a účelnosťou odmeriek pre dodávanie prísad? A čo umývanie domácich pekární? Možnosť umyť pekáreň v umývačke ponúka len jeden výrobok.

Naše hodnotenie: Pri hodnotení sme sa okrem pečenia chleba zamerali aj na obsluhovanie a spracovanie.

dTest je tu pre vás. Tentoraz sme sa sústredili na domáce pekárne. V čom sa jednotlivé modely líšia a aké pečivo od nich môžete očakávať? Predplaťte si časopis dTest a budete vedieť viac.


Testované výrobky - domácí pekárny (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Domáce pekárne staršie (19 výrobků)
poslední aktualizace: 7.9.2012


Prihlásiť