Test fotoaparátov s výmennými objektívmi 2012

Publikované v časopise 9/2012

 

Fotoaparáty s výmennými objektívmi sú voľbou pre náročnejších. Profesionálni nadšenci sa k nim uchyľujú, aby uspokojili svoju túžbu po vyššej kvalite obrazu a snímok. Popri digitálnych zrkadlovkách sa v kategórií tzv. systémových fotoaparátov presadzujú menšie modely bez zrkadiel. Nestačí vám obyčajný kompakt? Poradíme vám, ktorý prístroj si vybrať.

 

Čo zistil dTest o fotoaparátoch s výmennými objektívmi?

Prednosti fotoaparátov s výmennými objektívmi: Tzv. systémové fotoaparáty sú obľúbené pre svojemnohé výhody. Medzi ne patrí ich stavebnicová povaha. Sami si môžete vybrať z rôznych objektívov. Predávajú sa aj sady obsahujúce fotoaparát so základným objektívom. Na ne sme sa v našom teste zamerali.

Na čo si dať pozor: Väčšina systémových bezzrkadloviek používa nové typy bajonetov. Sú kompatibilné len s novými typmi objektívov. Ponuka objektívov je síce menšia ako pri zrkadlovkách, ale rozrastá sa.

Ako je to s hľadáčikmi: Ani pri fotoaparátoch s výmennými objektívmi nie je hľadáčik úplnou samozrejmosťou. Mnohé lacnejšie modely ho nemajú, a bude vám musieť stačiť displej na zadnej strane fotoaparátu.

Naše hodnotenie: Pri testovaní sme hodnotili kvalitu snímok aj videa, blesk, displej, hľadáčik a obsluhovanie fotoaparátov.

dTest je tu pre vás. Tentoraz potešíme tých, ktorí hľadajú fotoaparát pre náročnejších fotografov. Predplaťte si dTest. Získate prehľad o fotoaparátoch s výmennými objektívmi a ľahšie si vyberiete model, ktorý vám bude vyhovovať.


Testované výrobky - pokročilé fotoaparáty (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Pokročilé fotoaparáty (117 výrobků)
poslední aktualizace: 3.1.2013


Prihlásiť